• sozturk
  • 27 Ekim, 2011
  • 0

Testosterondan olur bunlar, suçumuz yok ki eller alınsın…

Uzun zamandır gitmek istediğim, ancak bir türlü fırsat bulamadığım Testosteron adlı oyunu nihayet Oyun Atölyesi’nde seyretme fırsatı buldum. Oyuna gitmeden önce biraz araştırma yaptığım için gideceğim oyundan çok zevk alacağımı biliyordum.

Oyunun yazarı Andrzej Saramonowicz, çevirmeni Neşe Taluy Yüce, yönetmeni Kemal Aydoğan, oyuncular Metin Coşkun(Stavros), Onur Ünsal(Kornel), Emre Karayel(Fistach), İnan Ulaş Torun(Robal), Mert Fırat(Tretyn), Timur Acar(Janis), Tuna Kırlı(Tytus). Bir çok Oyun Atölyesi oyununda karşımıza çıkacağı şekilde oyunun müziklerinde yine Tolga Çebi’nin imzası var.

Sahnede şahane bir ekip vardı. Oyun boyunca enerjileriyle sizi oyunun içinde tutmayı fazlasıyla başarıyorlar.

Oyun Quentin Tarantino’nun ‘Rezervuar Köpekleri’ isimli filminden görüntülerle başlıyor. Hatırlayacağınız gibi bu filmde sekiz adam mağazayı soyarlar ve soygundan içlerinden birinin polis olduğu anlaşılınca ortalık kan gölüne çevirirler. Bu başlangıç sizi direk oyunun etkisi altına almaya yetiyor. Özellikle de benim gibi Quentin Tarantino filmlerini seviyorsanız bu girişten oldukça hoşnut kalacaksınız.

Oyun içeriğinde argo ve küfürlü konuşmalar olması sebebiyle 18 yaşından küçükler için çok uygun olmayabilir. Böyle bir oyunu da ancak bu şekilde doğal bir üslup ile ifade edilebilirdi. Bu yüzden kullanılan argo ve küfürler sizi pek de rahatsız etmiyor oyun içerisinde.

Oyun testosteron hormonunun erkeği ne hallere soktuğunu çok güzel anlatıyor. Oyunun geneline erkek muhabbeti hakimdi. Oyun içerisinde 7 erkek arasında kavga, kıskançlık, çapkınlık hikayeleri gibi pek çok konu vardı. Erkek ve kadın ilişkilerini bir erkeğin bakış açısıyla çok eğlenceli bir şekilde sahnelemeyi başarıyorlar.

Yine bir Oyun Atölyesi oyuncularından keyifli bir oyun izlemenin mutluluğunu yaşadım. Oyun hala sahnelenmeye devam ediyor. Sizin de gitmenizi tavsiye ederim.

Oyun Atölyesi oyunlarının biletlerini http://www.oyunatolyesi.com/ adresinden satın alabilirsiniz.

Ve kapanış… oyunun kapanışı olan şarkının sözleri:

aslında hiç uzun yaşamasak
yaşamımızın tadına varsak
daha fazla yaşlanmadan
biraz votka
biraz daha
çirkin kadın yok
az votka var
biraz daha koy elin alışsın
testosterondan olur bunlar
suçumuz yok ki eller alınsın
aslında
testosteron biraz arttıkça
votka bardakta azaldıkça
görüntüler güzelleşir ama
dikkat et sakin boynuzlanma
testosteron biraz arttıkça
votka bardakta azaldıkça
çuvalda var bir armut bir elma
dikkat et sakın boynuzlanma

Bir Cevap Yazın