• sozturk
  • 28 Haziran, 2011
  • 2

Bodrum Bodrum…

Nasıl anlatsam nerden başlasam
Bodrum Bodrum Bodrum Bodrum

Duygu biraz duygu bütün isteğim buydu
Biraz deniz biraz uyku bütün isteğim buydu
Bodrum Bodrum Bodrum Bodrum

Nasıl anlatsam nerden başlasam
Kaç kişiydik o zaman bak kaç kisi kaldı şimdi
Bodrum Bodrum Bodrum Bodrum

Bir zamanlar aşık olmuştum
Ama şimdi ismi neydi unuttum
Bodrum Bodrum Bodrum Bodrum

Yukarıdaki sözleri MFÖ’den ne kadar çok dinlemiş olsam da ilk defa bu sene yaz tatilimde Bodrum’a gidebildim. Biraz da şarkıdan gelen havadan olsa gerek gençlik yaşlarımdan beri özel bir sempatim vardı Bordum’a karşı.

TATİL HAZIRLIKLARI

İş değişikliği sebebiyle tatil planlanım biraz aceleye geldi bu sene. Eski ve yeni işim arasında 1 hafta kendime tatil boşluğu bırakmıştım ve bunu en iyi şekilde değerlendirmem gerekiyordu. Bir iki günde hem gideceğim yeri, oteli ve ulaşım şekillerini ayarlamam gerekiyordu. İşimi biraz kolaylaştırmak için en yakınlarda yer alan Capitol ETS Tur’dan yardım almaya karar verdim. İlk görüşmye gittiğimde 5-6 tesis tavsiyesinde bulundular ve bir gün sonra tatilimi yaptığım Voyage Torba otelinde karar kıldım.

Tatile gidiş yolculuğu biraz uzun sürdü doğrusu. Normalde yaklaşık 10-11 saat sürmesi gereken otobüs yolculuğu 13 saat sürdü. Tatil dönemlerinden olsa gerek otobüs Kuşadası’ndan başlayarak Bodrum’a kadar yer alan bütün tatil yörelerinde yolcu indirdi.

VOYAGE TORBA TATİL KÖYÜ

Voyage Torba diğer Bodrum otellerinden farklı olarak yokuşta değiş düz bir arazi üzerine kurulu. Tatil köyü konseptindeki tesis 2 katlı binalardan oluşuyor ve Bodrum’un genel yapısını fazlasıyla yansıtıyor. Oldukça güzel bir kumsala sahip. 1 tanesi Delux müşteriler için ayrılmış olmakla birlikte 3 adet yüzme havuzu ve 1 adet de kaydıraklı havuz yer alıyor. Bunların yanı sıra plajda 2 adet iskelesi mevcut. 1 adet kapalı ve 1 adet diskosu (kapalı olan disko kışları himet veriyor), 2 adet tenis kortu, 1 basket sahası tesisin sahip olduğu artılara ilave edilebilir.

Tesisin sabah, öğlen ve akşam açık büfe yemekleri oldukça başarılı. Bunun yanı sıra gündüzleri sunulan snack ikramları, gözleme evi oldukça güzeldi. Dolayısıyla tesiste aç kalmak gibi bir durumunuz yok. Gece bile yemek için birşeyler bulabileceğinizi rahatlıkla söyleyebilirim.

VE TATİL

Voyage Torba’ya vardığımız andan itibsren gerek tesis çalışanları gerekse de ETS Tur görevlileri fazlasıyla ilgiliydiler. Yaşadığımız her olumsuz durum için hızlıca geri dönüş yaptılar. Bu yüzden yapmış olduğum tercihten dolayı oldukça mutlu oldum.

Tatilin ilk günü daha çok tesise alışmakla geçti. Bir yandan tesisi tanımaya çalıştım bir yandan da yapılan aktiviteleri ve zaman dilimlerini öğrenmek için çabaladım. Böylece tatilin kalan günlerini daha verimli kullanabilirim diye düşündüm. Bunun dışındaki kalan dilimde biraz plajda gölgelenerek, denize girerek geçti. Günün sadece kısa bir bölümünde havuza doğru gidip su topu oynayanlara eşlik ettim. Tatilin sonraki döneminde nedense hiç havuza doğru gitmedim bir daha. (Havuz kötü olduğu için değil, sanırım deniz sevdamdan ve açıklarda yüzmeyi sevmemden kaynaklanıyor.)

Tatilin 2. günü plajda geçirdikten sonra 3. günü ETS Tur tarafından düzenlenen tekne turuna çıktık. Bordum’un 4 ayrı koyunda ve bir de Camel Plajı’nda mola verdik. Bu gezide en çok Akvaryum Koyunu sevdim. Gerçekten balıklarla bir arada yüzmek ve yüzerken ayaklarına balıkların çarpıyor olduğunu hissetmek eşsiz bir güzellik. Tekne turunun tek olumsuz yanı havanın çok sıcak oluşu ve güneş altında kızarmaya yüz tutmuş olmamdı. Yine de bol bol güneş koruyucu kullanarak bu geziyi en az hasarla atlattığımı düşünüyorum.

Tatilde en keyif aldığım aktive tüplü dalıştı. Daha önce hiç yapmadığım ancak adrenalin sever bir insan olarak bu heyecanı yaşamam gerektiğini düşündüm. Kendi ellerinle balıkları beslemek ve su altındaki yaşamı yakından görmek insana inanılmaz keyif katıyor. Kısa bir eğitimden sonra, yarım saatlik su altı deneyiminden oldukça keyifle ayrıldım. Bundan sonra daha derinlerde ve daha uzun dalış yapmak için can atıyorum. Tabi önce biraz daha eğitim almak gerekiyor.

Tatilde ilk defa kort tenisi oynadım. TV’den izlediğim kadar da kolay olmadığına karar vermiş olsam da yeni deneyen biri için performansımı hiç de kötü bulmadığımı söylemeliyim.

Tatilin keyifli aktivitelerinden biri de Okçuluktu. Bu da ilk defa denediğim bir aktiviteydi. Denemeye değerdi doğrusu.

Tatilde akşamları bir geceyi saymazsak tesis içerisinde yer alan SKY Disco & Bar’da geçti. Açıkçası beklediğim kadar hareketli akşamlar olmadı, güzel müzikler çalmasına, mekanın çok uygun olmasına rağmen çocukların pistte dolaşmasından dolayı genelde insanlar oturarak eğlenmeyi seçiyordu. Sadece bir akşam animatörlerle birlikte Bodrum Barlar Sokağı’naa yer bir disko’ya gittik (ismini bir türlü hatırlayamıyorum). Gece olarak en çok eğlendiğim gece o geceydi.

Tatilin diğer zamanları plaj voleybolu oynarak, yüzerek, masa tenisi oynayarak ve bütün gün kokteylları yudumlayarak geçti.

SON SÖZ

Bodrum Voyage Torba’da geçirmiş olduğum 5 gün 5 gecelik tatil bana istemiş olduğum pek çok şeyi fazlasıyla sundu. Hem güzel bir tatil yaptım, aktivitelerle enerji depoladım ve tesisin olanaklarıyla huzurlu zaman geçirdim.

Eğer siz de huzurlu bir tatil geçirmek istiyorsanız hem Voyage Torba Tatil Köyü’nü hem de ETS Tur’u gönül rahatlığıyla hepinize tavsiye ediyorum.

NOT: Voyage Torba’da tatil planı yapıyorsanız Cuma geceside orda olmaya özen gösterin; çünkü cuma geceleri High Society Friday Night Party düzenleniyor ve tesisteki çalışanlardan edindiğim bilgiye göre oldukça eğlenceli ve güzel bir ortam oluyormuş.

 

 

 

 

 

Yorumlar

ETSTUR Kalite Güvence ve Müşteri İlişkileri 5 Temmuz 2011, 06:21 / Cevapla

Sayın Öztürk,
konaklamanızın arzu ettiğiniz güzellikte geçmesine bizde çok memnun olduk. Bundan sonraki tüm seyahatlerinizde de sizi etstur ailesi olarak voyage hotellerinde misafir etmek istediğimizi iletmek isteriz.
Saygılarımızla,
etstur Kalite Güvence ve Müşteri İlişkileri

    Sedat Öztürk 12 Temmuz 2011, 11:55 / Cevapla

    Teşekkür ederim ilginiz için. Sonraki tatillerde de aynı memnuniyetle ayrılacağıma konusunda inancım tam.

Bir Cevap Yazın