• sozturk
  • 26 Mayıs, 2011
  • 0

Karayip Korsanları – Gizemli Denizlerde

Karayip Korsanları – Gizemli Denizlerde
(Pirates Of The Caribbean: On Stranger Tides)

Karayip Korsanları serisinin 4. Filmi olan “Karayip Korsanları – Gizemli Denizlerde” filmine Pazar günü gittim. Serinin daha önce yayınlanan filmlerini keyifle izlemiş biri olarak filmin yayına girdiği haberini duyunca ilk fırsatta kendimi sinemada buldum.

Oyuncular

Johnny Depp, Penélope Cruz, Amanda Seyfried, Geoffrey Rush, Mackenzie Crook, Ian McShane, Gemma Ward, Richard Griffiths, Lee Arenberg, Óscar Jaenada, Stephen Graham, Martin Klebba, Bronson Webb, Keith Richards, Kevin Mcnally, Jami Gertz, Astrid Berges-frisbey, Sam Claflin, David Speed, Greg Ellis, John Bryant Davila, Robbie Kay, Azmyth Kaminski, Christopher Fairbank, Chuy Garcia, Danny Le Boyer, Gerard Monaco, Juan Carlos Vellido, Kristofer Dayne, Mark Smith, Matt Lasky, Paul Bazely, Richard Thomson, Salomon Passariello, Tamayo Perry, Tristan Laurence Perez, Yuki Matsuzaki

Serinin önceki filmlerine göre öncelikle kadro olarak pek çok değişikliğe gidilmiş. Bu konuda daha önce basından duyumlar almıştım. Önceki filmlerin önemli oyuncuları olan Orlando Bloom ve Keira Knightley gibi oyuncular bu filmde yer almıyor. Filme yeni katılan en önemli isim Penélope Cruz.

Son dönemde pek çok filmden alıştığımız gibi Karayip Korsanları da 3 boyutlu olarak vizyona girdi. Daha önce Son Durak ve Testere 7 filmini 3D izlemiştim, bu yüzden Karayip Korsanları’nın da 3 boyutlu olarak çok daha görsel ve etkileyici
olacağı düşüncesiyle filme gittim.

Filmi 3D anlamında çok yetersiz buldum. Filmin 137 dakika olduğu göz önüne alındığında yaklaşık bunun 10 dakikalık kısmında gerçekten 3 Boyutlu bir şeyler izlediğinizi düşünüyorsunuz. Bunun dışında kalan zamanda 3D sadece alt yazının size daha yakın olmasını sağlıyor. Açıkçası 3D gözlüğün filmden sonra yaratmış olduğu gözlerdeki yorgunluğa değmeyecek bir 3 boyutlu film yapıldığını düşünüyorum.

Serinin bu filminde Jack Sparrow (Johnny Depp) Gençlik Çeşmesi’ne ulaşmaya çalışıyor. Bu çabaları sırasında geçmiş zamanlarda tanıdığı Angelica (Penélope Cruz) ile kendini yeni maceranın içinde buluyor. Bu aşk hikayesinin yanı sıra Kaptan Barbosa’nın Korsan Karasakal ile olan intikam uğraşı, Gençlik Çeşmesi’ne ulaşmaya çalışırken karşılaşılan, inanılmaz güzellikleriyle büyüleyen, deniz kızları karşımıza çıkıyor.

Karayip Korsanları – Gizemli Denizlerde filmini serinin önceki filmleri kadar sürükleyici ve eğlenceli bulmadım. Johnny Depp’in her zaman ki eğlenceli ve başarılı oyunculuğu filmi ayakta tutan en önemli etkendi.

Eğer filmin önceki serilerini izlediyseniz gidilebilecek bir film ancak yine de beklentilerinizi çok yüksek tutmayın, benim gibi hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın